Wyszukiwarka

„Uwierzyć w siebie”

W ostatniej, sobotniej kolejce III-ligi dolnośląsko-lubuskiej piłkarze Polonii Świdnica dali nam wiele powodów do radości. Podopieczni Przemysława Malczyka pokonali po dobrym spotkaniu wyżej notowany Promień Żary 3:2.

Po ostatniej porażce z Bielawianką bardzo chcieliśmy wygrać to spotkanie. Pierwszą połowę rozegraliśmy bardzo dobrze – szybkie tempo i dużo sytuacji na strzelenie bramki. W efekcie wykorzystaliśmy dwie okazje i co ważne nie pozwoliliśmy przeciwnikom na zbyt wiele. W drugiej połowie Promień zaatakował mocniej, straciliśmy gola po niesłusznym karnym, ale wciąż prowadziliśmy grę. Dalej piękna bramka „Kopra” i znów gol kontaktowy. Drużyna nie potrafi jeszcze wygrywać dwa lub trzy do zera, tego musimy się nauczyć. Był to jednak dobry mecz w wykonaniu chłopaków. Piłkarze muszą uwierzyć, że stać ich na wygrywanie z każdym w tej lidze do końca sezonu. Muszą przestać przejmować się małymi niepowodzeniami i różnego rodzaju komentarzami – tłumaczy Przemysław Malczyk, trener naszej drużyny.

Runda wiosenna nabiera tempa, już w środę, 1 maja o 16.00 na stadionie przy ul. Śląskiej w Świdnicy rozegrany zostanie zaległy mecz 18. kolejki, w którym Polonia podejmie Orła Międzyrzecz.